вівторок, 17 грудня 2024 р.

 14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС — день пам'яті в Україні. Відзначається щорічно 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

У цю дату згадують усіх, хто, ризикуючи своїм життям і здоров'ям, зберіг нам майбутнє, а також тих, кого, на жаль, уже немає серед нас.




перегляд відео https://www.youtube.com/watch?v=Qgds0-C-iQo 



середа, 2 жовтня 2024 р.

 



 Рух - це життя! 

До Дня Олімпійського тижня було проведено комплекс руханок, їх  було спрямоване на популяризацію здорового способу життя, рухової активності, залучення дітей до активних занять фізичною культурою та спортом.







понеділок, 3 червня 2024 р.

 "4 червня – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України"


Згідно з Постановою Верховної Ради України від 01 червня 2021 року № 1490-ІХ, щорічно, 4 червня в Україні на державному рівні вшановується пам’ять дітей України, які загинули внаслідок російського вторгнення.

«На території Донецької, Луганської та інших областей із 2014 року внаслідок збройної агресії Російської Федерації та інших дій держави-агресора проти України загинуло щонайменше 240 дітей», - йшлося у парламентській Постанові.

З 24 лютого 2022 року діти України знову страждають від нової хвилі військових злочинів та жорстокості, з якими на нашу землю прийшла армія росії.

Кількість жертв серед дітей зростає і шокує. За даними Офісу Генерального прокурора станом на 1 червня цього року,, від 24 лютого 2022-го загинуло 483 дитини, 989 зазнали поранень, 393 дитини вважаються зниклими безвісти, понад 19,5 тисяч – викрадені росією. Ця статистика не враховує фактів, які відбуваються на тимчасово непідконтрольних Україні територіях, у місцях ведення активних бойових дій.

На превеликий жаль, Донецька область очолює рейтинг сумної статистики цієї війни: від 24 лютого 2022 року на Донеччині загинуло 148 дітей, ще 290 отримали поранення.

Не забудемо жодну жертву, не пробачимо ворогові, бережемо світлу пам’ять про кожну дитину.


середа, 29 травня 2024 р.

 24.05. 2024

Вікторина "Вода - це життя"

Гра-квест

Тема: «Вода – це життя».

Мета: закріпити й збагатити знання дітей про одну з основних складових природи – воду: вода – матеріальне середовище для існування живих істот, вода може бути і руйнівником, і рятівником. Розвивати спостережливість, зв’язне мовлення; виховувати екологічну компетентність учнів, допитливість, дбайливе ставлення до водних ресурсів, бажання зберігати навколишнє середовище для майбутнього.

Хід квесту

1. Вступна бесіда

-З маленьких  років ми звикаємо до чарівної краси природи. Ми часто гуляємо в парках, відпочиваємо в садах, буваємо в лісі, радіємо спілкуючись з природою. Саме природі людина зобов’язана своїм існуванням. Про що саме ми сьогодні поговоримо ви дізнаєтесь переглянувши відео.

(Пісенька капітошки)

    -Отже, тема нашого сьогоднішнього заняття «Вода – це життя».

-Сьогодні ми з вами поговоримо про воду та спробуємо дізнатися, яку роль відіграє вона  в житті людини, які властивості має, як людина впливає на стан води своєю діяльністю.

ІІ. Основна частина

Щорічно 22.03 світ відзначає день водних ресурсів. Це свято було встановлено Генеральною Асамблеєю ООН для того, щоб нагадати всім людям про важливість цієї речовини.  

Вода — безбарвна рідина — покриває понад 70% земної кулі, а її вік близько 4,5 мільярдів років. Лише 3% усіх водних ресурсів на планеті становить прісна вода, і лише 1% прісної води є придатним для пиття.

Вода, безперечно, — основа всього життя. Всі живі істоти складаються з води: риби — на 75%, тварини — на 75%, картопля — на 76%, медузи — на 99%, помідори — на 96%, яблука — на 85%. Навіть людина, і та, складається з води: у новонародженого в тілі міститься 86%, у старої ж людини — не більше 50%. Отож, можна зробити висновок, що старість – це не що інше, як сухість організму. Печінка дорослої людини щодня прокачує через себе близько двісті літрів рідини.  

Протягом життя людина в середньому випиває і, відповідно, виділяє приблизно 75 т води. У рідкому середовищі відбуваються процеси травлення і засвоєння організмом поживних речовин. Завдяки воді з організму виводяться шкідливі продукти обміну – сеча, піт. Як стверджують спеціалісти, без їжі людина може прожити два місяці, а без води не проживе і п’яти днів. При втраті 2 % води людина відчуває спрагу, при втраті 6-8 % може втратитись свідомість, а при 10 % - з’являються галюцинації, людина не може нічого ковтати. Втрата 10-20 % води для людини - небезпечна для життя.

 ІІІ. Гра-квест

Клас ділиться на 3 команди. Кожна команда придумує собі назву пов’язану з водою. Діти за кожне виконане завдання отримують морських мешканців.

1 завдання: Вікторина ”Без води - немає життя”

1. Як називається перший місяць весни? (Березень)

2. Яка квітка росте на воді? (Латаття).

3. Як можна донести воду у ситі? (Заморозивши її).

4. Як називається найбільша річка, яка протікає по території України? (Дніпро).

5. Де живуть білі ведмеді? (На Північному полюсі).

6. Який птах плаває, як риба? (Пінгвін).

7. Яка риба б’є струмом? (Електричний скат).

8. Яких каменів у річці немає? (Сухих).

9. На яке дерево сідає ворона під час сильного дощу? (На мокре).

Немає на Землі речовини, важливішої для нас, ніж звичайна вода, і в той же час не існує більш загадкової речовини, яка має стільки цікавих властивостей.

2 завдання: Загадки:

Що тут сталося за нічку?

Де була раніше річка –

Від санчаток видно слід,

Все скував довкола …. (лід).

 

Наша матінка – завія

Нас із сита всюди сіє,

А як сонце припече –

Ми струмочком потечем. (Сніжинки).

 

Зоря-зірниця, красна дівиця,

По небу гуляла, плакала-ридала,

Місяць бачив — не підняв,

Сонце встало і забрало. (Роса.)

 

Росте вона вниз головою, '

Не в літню пору, а зимою.

І тільки сонечко зігріє —

Вона заплаче й швидко гине. (Бурулька.)

 

Птиця летіла, крила розпустила,  сонце закрила. (Хмара).

 

Довго не має мене – все в’яне,

А прийду – оживає. (Дощ).

 

Текло, текло і лягло під скло. (Вода).

Сидить дід за подушками та й  стріляє галушками. (Град).

 

Надворі горою, а в будинку водою. (Сніг.)

 

Хмара сива весь світ закрила. (Туман).

 

Вода, а літає.  (Пара).

 

Один біжить, другий лежить, третій кланяється. (Вода, сніг, дощ.)

-Коли ми розгадували з вами загадки, то зрозуміли, що всі вони про воду.

Скажіть, а хіба пара, то вода?

Правильно і лід, і пара, і град – це агрегатні стани води.

У природі вода міститься в трьох станах:

— твердий стан (сніг, град, лід);

— рідкий стан (вода, туман, роса і дощ);

— газоподібний стан (пар).

3 завдання: з’єднати частини прислів’я.

1.  Без води і ні туди, і ні сюди.

2.  Щоб спрагу вгасити, треба води попити.

3.  Без води й каші не звариш.

4.  Куди водиця тече, там травиця росте.

5. Лід і вода — брат і сестра.

6. Скільки сніг не лежатиме, а розтаватиме. 

4 завдання: Перегляд відео «Кожна краплина має значення»

Навпроти правильних тверджень поставте +, навпроти неправильних -.

1.     Водою вкрито 45 відсотків земної поверхні. (-)

2.     Без води не може обійтись жоден живий організм на Планеті. (+)

3.     99% води не придатна для вживання.(+)

4.     У 2/3 Земної кулі дуже великі запаси води. (-)

5.     4 мільярди людей не можуть задовольнити денну потребу води. (+)

6.     Через забруднену воду щодня гине 10 дітей. (-)

7.     Людство споживає більше води ніж природа здатна відновити. (+)

8.     Половина українців завдає шкоди своєму здоров’ю через споживання неякісної води. (-)

9.     15% води щодня витікає через нещільно закриті крани. (+)

10.    Зуби потрібно чистити не вимикаючи води. (-)

5 завдання: Складання правил економії води.

ІV. Підсумок

Без води в природі неможливе життя. Найбільше дерево і найменша тваринка, пташка і комашка, тварина й людина не можуть обійтися без неї. І хоч у води є свої закони, і з ними людина повинна рахуватися, адже вода може бути бурхливою, стрімкою, грізною і надзвичайно небезпечною, це наш безцінний скарб.

 Діти роблять озеро із води і розкладають у ньому морських мешканців.


пʼятниця, 17 травня 2024 р.

 

День пам'яті жертв політичних репресій
Указом президента України Леоніда Кучми № 1181/2000 від 31 жовтня 2000 року День пам'яті жертв голодоморів, який відзначався кожної четвертої суботи листопада перейменовувався на «День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом Кучми № 797/2004 від 15 липня 2004 року встановлювалася назва «День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій». Указом Президента України Віктора Ющенка № 431/2007 від 21 травня 2007 року дні пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій розведено у часі. День пам'яті жертв голодоморів залишився щочетвертої суботи листопада, натомість, третя неділя травня встановлена Днем пам'яті жертв політичних репресій.
Традиційно, у День пам'яті жертв політичних репресій вищі особи держави покладають квіти до національного меморіального заповідника «Биківнянські могили». Покладання квітів до пам'ятних знаків відбувається також по всій країні, відбуваються жалобні віче і церемонії.


середа, 8 травня 2024 р.


 Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні. Ми приєдналися до європейської традиції святкування перемоги над нацизмом і цьогоріч це свято вперше відзначаємо саме в той день, коли Німеччина офіційно капітулювала.

Для Європи 8 травня — точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними. Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю.

8 травня, в День пам’яті та перемоги, Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом, а також пам’ять мирних цивільних людей, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, дітей війни, примусових робітників.





пʼятниця, 22 березня 2024 р.


 20 березня весь світ відзначає День нашої планети.

Цей міжнародний День покликаний перш за все звертати увагу людини на проблеми, які вона створює своєю діяльністю, та замислитися над тим, що вона може зробити для вирішення екологічних проблем.

Учні 3 класу обговорили шляхи збереження природи , довкілля, познайомилися з поняттям "екосистеми" та їх складовими.





пʼятниця, 23 лютого 2024 р.

 «Якою б гіркою не була правда, її варто говорити, не приховувати, попереджати про неї»

Сьогодні – 10-ті роковини початку російського збройного вторгнення до України, початку російсько-української війни. 20 лютого 2014 року російські війська вдерлися на територію українського Криму й почали його анексію. Забравши Крим, Росія поширила свою агресію на схід України, окупувавши частину Донеччини і Луганщини. Тоді це на міжнародному рівні називали як завгодно: «конфліктом», «суперечкою», «спецоперацією», «бойовими діями» тощо, але не війною. І от вже 24 лютого 2022 року після повномасштабного вторгнення в Україну всі зрозуміли, що це – справжня ВІЙНА, яку веде проти нас росія.

Дуже важливо називати речі своїми іменами, не боятися і не лукавити, говорити правду і відкидати брехню, бо вона ні до чого доброго не призводить. Називаючи захоплення чужих територій «звільненням», «допомогою місцевому населенню», «місцевим конфліктом», «захистом прав росіян» тощо, РФ на очах у міжнародної спільноти здійснювала великий злочин проти українського народу, проти незалежної суверенної держави.